Marzena Cieślak

Jestem projektantką z ponad 20 letnim stażem w branży. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje witryny Internetowe, aplikacje klasy Enterprise, Portale Korporacyjne. Moje szerokie doświadczenie zawodowe rozpoczęło się od pozycji programisty. Skupiałam się wówczas na developmencie serwisów internetowych. Następnie pracowałam jako web designer, analityk i projektant rozwiązań IT.

Przez wiele lat projektowałam i tworzyłam na potrzeby szeroko rozumianej branży rozrywkowej. Pracowałam dla artystów z czołówki list przebojów, tworząc ich wizerunek w Internecie oraz aplikacje multimedialne. Realizowane i projektowane przeze mnie witryny artystów wielokrotnie zdobywały czołowe pozycje w rankingach i plebiscytach.

Przez ostatnich kilkanaście lat pracuję w największej spółce Skarbu Państwa, projektuję systemy klasy Enterprise oraz intranetowe. Z sukcesem ewangelizuję i zmieniam podejście do projektowania, zarażając wszystkich pozytywną energią. Jako pierwsza osoba w spółce z UX w stanowisku konsekwentnie realizuję swoją misję zmiany organizacji na lepsze. Działam ze słowami w sercu Jacoba Nielsena, który powiedział, że kultura UX w firmach zawsze zaczyna się zmieniać dzięki zaangażowaniu jednego szaleńca. U mnie w firmie jestem to ja. Każdy, komu udało się tego dokonać wie, że nie jest to prosta misja. Nie da się tego osiągnąć bez uporu i konsekwencji w działaniu, a nade wszystko bez przekonania, że to co się robi, to jedynie słuszna i dobra droga. Jestem dumna, że udaje mi się świadomość UXową wnosić na kolejne szczeble.

Sercem zawsze stoję po stronie odbiorcy końcowego. Moje bogate doświadczenie zawodowe i fakt aktywnych działań na różnych płaszczyznach IT, pomaga mi łączyć głosy: biznesu, technologii i użytkownika. Potrafię skutecznie rozmawiać zarówno z biznesem, jak i programistami. Nie ma nic bardziej budującego, kiedy widzę jak na moich oczach dochodzi do zmian w organizacji, kiedy krok po kroku wdrażane są coraz szerzej dobre praktyki UXowe.