Startup Contest. Tegoroczni półfinaliści

466 startupów zgłosiło się do tegorocznej edycji konkursu Startup Contest, którego finał odbędzie się w październiku, podczas konferencji Infoshare 2022. Jury wytypowało już listę 20 startupów, które powalczą o główną nagrodę – 30 000 EURO. 

W tym roku do konkursu Startup Contest wpłynęły zgłoszenia aż z 62 krajów. Najwięcej z nich pochodziło z Europy – 136 aplikacji nadesłano z Polski, 36 z Wielkiej Brytanii, 28 z Niemiec, 17 z Hiszpanii. Tuż za nimi uplasowały się Czechy, Estonia, Francja i Izrael – po 16 kandydatur z każdego kraju. 

Top 6 branż w Startup Contest

Wśród tegorocznych zgłoszeń dominowała branża Health & Medtech & Wellbeing (67). Do konkursu aplikowały również startupy z E-commerce & online marketplaces (39), Finance & Banking & Insurance (36), Artificial Intelligence (30), Cleantech/Energy (27) oraz Food & Nutrition & Agtech (27). Blisko 30% startupów biorących udział w konkursie zostało założonych przez kobiety. Zdecydowana większość (~94%) kandydatów szuka inwestorów.  Około 62% zgłoszonych młodych firm osiąga już przychody. 

Półfinały i finał Startup Contest na Infoshare 2022

Tylko 20 najlepszych startupów dostało siędo półfinałów Startup Contest, które odbędą się 6 października. Na Arena Stage podczas Infoshare 2022 zaprezentują oni swoje rozwiązania przed inwestorami, przedstawicielami korporacji, funduszy VC i CVC. Najlepsza piątka uczestników będzie ponownie pitchować swoje startupy w finale konkursu, który odbędzie się dzień później, na Inspire Stage. Finaliści będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 20 000 EUR w gotówce. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 7 000 EUR, a trzeciego – 3 000 EUR.

Fundatorem łącznej puli nagród w wysokości 30 000 EUR jest Prezydent Miasta Gdańska.

Lista półfinalistów Startup Contest:

1. Auris Tech, Wielka Brytania, kategoria: Edukacja

Startup opracował narzędzie do automatycznego rozpoznawania mowy, które poprawia umiejętność czytania i pisania oraz wspiera naukę języka angielskiego na całym świecie.

2. Behavio Labs, Czechy, kategoria: Marketing & Adtech

Narzędzie opracowane przez czeski startup będzie w stanie wykonać testy konceptu reklamy i jej oddziaływania w 2 dni, bez udziału człowieka i z bardzo szczegółowymi wynikami. Rozwiązanie da też konkretne wskazówki, co zmienić w reklamie, aby zwiększyć jej efektywność. 

3. CareTech Human, Ukraina, kategoria: Health & Medtech & Wellbeing

Rozwiązanie CareTech Human to game changer przesiewowych badań zdrowotnych w kierunku chorób urologicznych. Specjalne urządzenie przypinane jest do muszli klozetowej i polega na codziennym monitoringu moczu.

4. Ender Turing, Estonia, kategoria: Sztuczna Inteligencja
Rozwiązanie pozwala lepiej zarządzać zespołami sprzedaży i obsługi klienta za pomocą sztucznej inteligencji. 

5. FREGATA SPACE, Hiszpania, kategoria: Analytics & Big Data

Rozwiązanie monitorujące zanieczyszczenia w powietrzu i zbiornikach wodnych w dowolnym miejscu na świecie poprzez zastosowanie specjalnych algorytmów sztucznej inteligencji i analizie obrazów z satelit, dronów, samolotów i kamer.

6. Gesture To Speech, Polska, kategoria: Health & Medtech & Wellbeing

Narzędzie, dzięki któremu osoby głuche, które komunikują się za pomocą Polskiego Języka Migowego, mogą porozumiewać się z osobami słyszącymi bez udziału osób trzecich. Osoby słyszące, które nie znają PJM, również będą mogły porozumiewać się z osobami głuchymi.

7. Harventi Vision, Polska, kategoria: Food & Nutrition & Agtech

Startup opracował innowacyjny system do automatycznego sterowania pielnikiem rzędowym.

8. Helgen Technologies, Irlandia, Robotyka

Firma oferuje zestaw usług modernizacyjnych, który przekształca sprzęt ciężki w całkowicie autonomiczne maszyny. 

9. IQ Wear, Polska, kategoria: Artificial Intelligence

Startup opracował kompleksowe rozwiązanie problemu niewystarczającego nadzoru w branży budowlanej. System wspierany przez sztuczną inteligencję ma służyć poprawie bezpieczeństwa i wydajności. 

10. LA PATISSERIE NUMERIQUE, Francja, kategoria: Food & Nutrition & Agtech

La Patisserie Numerique rewolucjonizuje sposób profesjonalnej produkcji deserów. Opracowana drukarka 3D jest jedynym urządzeniem, które jest w stanie wydrukować ciasteczka w dowolny kształcie dla każdego rodzaju ciasta, bez dodatków.

11. MAB Robotics, Polska, kategoria: Robotyka

Rozwiązanie MAB Robotics ma pomóc w inspekcji i utrzymaniu infrastruktury podziemnej. Innowacyjność rozwiązania polega na zastąpieniu dotychczasowych platform kołowych robotami chodzącymi. Pozwoli to na inspekcję obecnie niedostępnych miejsc, zmniejszenie liczby wykopów oraz zmniejszenie kosztów. 

12. NATIX, Niemcy, kategoria: Analytics & Big Data

NATIX opracował technologię zmieniającą kamery monitoringowe w urządzenia inteligentne i w 100% zgodne z zasadami prywatności. Kamery będą zbierać i przetwarzać dane znaczące dla klienta, które z kolei poprawią jakość oferowanych usług i bezpieczeństwa.

13. NIB biotec, Włochy, kategoria: Health & Medtech & Wellbeing

Włoski startup opracował rozwiązanie, które rewolucjonizuje badania przesiewowe w kierunku raka prostaty, dzięki inteligentnemu badaniu moczu, znacznie eliminując konieczność biopsji prostaty. 

14. Ottan Studio, Turcja, kategoria: Nieruchomości

Startup ​​tworzy materiały budowlane z odpadów spożywczych. Materiały mogą być stosowane w takich produktach jak okładziny, meble czy artykuły gospodarstwa domowego.

15. ROBEAU, Irlandia, kategoria: Smart city & smart home

Robeau opracował rozwiązanie inteligentnego zarządzania wodą, co pozwala zaoszczędzić zużycie wody od 20% do 50% wody rocznie. 

16. Scentronix, Holandia, kategoria: Customer care

Pierwsza i jedyna platforma wspomagana przez sztuczną inteligencję, która pozwala na masowe dostosowanie zapachu. Umożliwia klientom tworzenie własnych spersonalizowanych zapachów, przekształcając konsumentów w perfumiarzy.

17. Skyfarer, Wielka Brytania, kategoria: Space Technology & Aviation

Startup wymyślił system oprogramowania, który umożliwia łatwe i rutynowe wykorzystanie wielu dronów na dużą skalę do komercyjnych operacji logistycznych, inspekcji czy nadzoru.

18. Smiletronix, Stany Zjednoczone, kategoria: Health & Medtech & Wellbeing

Rozwiązanie proponowane przez Smiletronix pozwala na wygodne przeglądy stomatologiczne w domu.

19. Veridis, Holandia, kategoria: Cleantech/Energy

Veridis pracuje nad technologią analityczną dla przemysłu recyklingu, która da dokładny wgląd w jakość recyklingu tworzyw sztucznych na dużą skalę. 

20. Your Digital Self, Niemcy, kategoria: Analytics & Big Data

Narzędzie, które pozwala zarządzać swoim adresem e-mail w Internecie. Dzięki niemu, użytkonik może dodać anonimowy alias przed prawdziwym adresem e-mail, co pozwala korzystać ze wszystkich usług anonimowo. Dodatkowo narzędzie podaje informacje o firmach, które znają adres e-mail użytkownika i go wykorzystują.

Konferencja Infoshare 2022 festiwal społeczności napędzanej technologią!

Infoshare 2022 to największa konferencja technologiczna w CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Konferencja odbędzie się w dniach 6-7  października w Gdańsku. Co roku biorą w niej udział tysiące uczestników — wśród nich startupperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Tegoroczna edycja to 6 scen tematycznych, kilkuset prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów. Podczas Infoshare 2022 poznamy również finalistów Startup Contest. Flagowe wydarzenie Infoshare to także szereg imprez towarzyszących, będących okazją do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń biznesowych. Konferencja to idealne miejsce dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Dedykowane narzędzie do Matchmakingu pozwala umawiać indywidualne spotkania z inwestorami i nawiązywać ważne biznesowe relacje. Zarejestruj się już dziś!