POLISHOPA – relacja z konferencji

Przez dwa dni najlepsi praktycy projektowania usług, produktów oraz interakcji wystąpili na POLISHOPA Design Thinking Conference Bydgoszcz 2021. Była to ósma edycja międzynarodowego eventu o Design Thinking, Service Design, User Experience i Customer Experience.

W trakcie dwóch dni konferencji online (20 i 21 września 2021r.) wystąpili najlepsi praktycy i pasjonaci projektowania usług, produktów i interakcji. W tym roku konferencja odbywała się w modelu hybrydowym. Widzowie mieli szansę wysłuchać niesamowitych prelekcji, wziąć udział w moderowanym networkingu, giełdzie kooperacyjnej czy warsztatach online.

Konferencję rozpoczęła Monika Banach z Symetrii i Dawid Lach z Santander Bank Polska. Opowiedzieli o usłudze dla klientów depozytowych w prelekcji “Co ma wspólnego robienie pompek z finansami?”. Okazało się, że klienci, banków, zupełnie jak ci korzystający z usług klubów fitness, potrzebują trenerów osobistych – mówił Dawid Lach. – Trzeba było motywować ich do oszczędzania, chwaląc ich, jak na sali treningowej, by poczuli się pewni siebie – dodał.

Prócz nich na konferencji wystąpili m.in. Artur Urbański z Hycom, Katarzyna Szczesna z Design Mentorship, Przemysław Mroczek z SeniorApp, czy Katarzyna Młynarczyk z Socjomanii. – Pamiętajmy o roli lidera. Sprawdźmy go, bo ryba psuje się od głowy – mówiła Młynarczyk w obszernej prelekcji na temat kolaboracji. Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli szansę wysłuchać m.in. inspirującej prelekcji Stefan Buttigiega z Malty, czy Karen Hold ze Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy dzień konferencji zakończył panel dyskusyjny. Prelegenci rozmawiali z prowadzącym Radosławem Ratajczakiem na temat wyzwań pracy projektowej, sztucznej inteligencji, czy trudnych chwilach w dotyczasowym doświadczeniu zawodowym.

Z myślą o rozwoju współpracy biznesowej, odbyła się giełda kooperacyjna współorganizowana z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego. Adresowana była do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem Design Thinking i Service Design we wspieraniu rozwoju innowacyjności oraz poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań w działaniu.

Partnerem konferencji i współorganizatorem jest województwo kujawsko-pomorskie oraz miasto Bydgoszcz. – To jedno z 25 najważniejszych wydarzeń na świecie dotyczących kreatywnego myślenia, dlatego je wspieramy – komentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. To już kolejna edycja, kiedy województwo kujawsko-pomorskie objęło patronatem konferencję.

Więcej o konferencji: polishopa.pl