Najbardziej Obiecujące Kierunki Java Developer w Polsce. Znajdź Swój Idealny Start!

Współczesne i dynamiczne otoczenie skłania nas do ciągłego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. W erze powszechnego dostępu do wiedzy online, proces nauki stał się bardziej osiągalny niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki Internetowi, który pełni rolę skarbnicy materiałów edukacyjnych, możemy poszerzać swoje horyzonty, nie wychodząc przy tym z domu. Nawet osoby, które dotąd nie miały żadnej styczności z programowaniem, mają teraz możliwość eksploracji fascynującego świata tworzenia aplikacji i rozwiązań informatycznych. W tłumie różnorodnych języków programowania, język Java wyróżnia się swoją wszechstronnością i szerokim spektrum zastosowań..

Znajdź swój idealny start!

W artykule omówimy pięć wiodących instytucji, które ustanawiają wyznaczniki w dziedzinie nauki programowania w języku Java. Dzięki nim, nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia w programowaniu mogą zdobyć solidne fundamenty i wkroczyć w pasjonujący świat kodowania. Przedstawimy unikalne cechy każdej z tych placówek oraz szczegółowo omówimy oferowane przez nie kursy. Jeśli nurtuje Cię pytanie, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w języku Java, niniejszy przewodnik stanowić będzie cenny zasób informacji, który pomoże Ci dokonać przemyślanego wyboru i zaprowadzi Cię na ścieżkę osiągania sukcesów w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

1. Digital Master Institute

digitalmasterinstitute.com/java-backend-developer

Java Backend Developer with Frontend & AEM Foundation w Digital Master Institute zdecydowanie wyróżnia się na rynku, nie jest to zwykły kurs, lecz pełnoprawny kierunek edukacyjny. Dlaczego mówimy o kierunku, a nie kursie? To dlatego, że to co oferuje Instytut, to coś zupełnie innego niż typowy bootcamp. To nie tylko prowadzenie zajęć, to prawdziwa edukacja, której towarzyszy wsparcie sztucznej inteligencji na dedykowanej platformie Silicon Classes. Instytut działa w sposób holistyczny, otwiera się na wiedzę i zachęca studentów do jej efektywnego przyswajania. Podejście do nauki zdalnej jest kompleksowe i szerokie, realizowane w myśl ideii Student Centred Design. Oznacza to, że każda aktywność, opcja i usługa dostosowane są do bezpośrednich potrzeb studenta, dostarczając wartości edukacyjnej, motywacyjnej i praktycznej, zapewniając jednocześnie wiele możliwości rozwoju nawet po ukończeniu programu.

Java Backend Developer with Frontend & AEM Foundation to zaawansowany program edukacyjny, dedykowany osobom o analitycznych umysłach, które pragną szybkiego wejścia w świat branży IT. Ten kierunek otwiera drzwi do fascynującego świata programowania w Javie, zapewniając jednocześnie wyjątkową przestrzeń dla rozwoju osobistego i zawodowego. Jako przyszły Backend Developer, nie tylko zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat tworzenia oprogramowania od podstaw, ale także poznasz kluczowe aspekty Frontend oraz fundamenty Adobe Experience Manager (AEM), które są niezastąpione w zarządzaniu zawartością zaawansowanych technologicznie kanałów internetowych.

Program edukacyjny wyróżnia się dynamicznym podejściem do nauczania. Rozpoczynając od podstaw, student stopniowo rozwija się, aż do poziomu Mid/Regular, co umożliwi szybszy awans zawodowy, atrakcyjne wynagrodzenie na początek kariery oraz ułatwi proces rekrutacji. Program jest w pełni dostosowany do obecnych trendów w branży IT, w której rosną wymagania wobec kandydatów. Oprócz kompetencji miękkich, program skupia się na rozwijaniu twardych umiejętności, aby sprostać dynamicznemu rozwojowi technologii.

Nauka Javy w Instytucie rozpoczyna się od zjazdu grupowego online z mentorem, który wprowadza studentów do programu. Program podzielony jest na 12 sprintów, zakończonych spotkaniami grupowymi trwającymi od 10:00 do 15:00. Studenci uczestniczą łącznie w 13 spotkaniach grupowych na żywo. Między spotkaniami online studenci pracują w trzyosobowych zespołach nad wspólnym projektem, nadal przyswajają nową wiedzę. W trakcie każdego sprintu studenci wykonują testy cząstkowe i drobne zadania, a zdobyta wiedza przenoszona jest na praktykę podczas spotkań grupowych

Program zapewnia naukę od podstaw do poziomu Mid/Regular, co pozwala osiągnąć kompetencje wystarczające do efektywnego startu w branży IT oraz dalszego szybkiego rozwoju kariery. Kierunek “Java Backend Developer with Frontend & AEM Foundation” w Digital Master Institute to unikalna okazja dla osób z pasją do programowania, chcących wkroczyć do dynamicznej dziedziny IT. Ten program zapewnia intensywną naukę, wsparcie mentora i AI, praktyczne doświadczenie oraz skupia się na kompetencjach twardych i miękkich, umożliwiając osiągnięcie sukcesu w dziedzinie Java Backend Development oraz Frontend i AEM Foundation. Instytut oferuje o wiele więcej, o czym możesz przeczytać w zakładce: Dlaczego Instytut: digitalmasterinstitute.com/dlaczego-instytut.

Kierunek nauczania Java Developer dostępny jest w Instytucie w trzech wersjach — Introduction, Fundamental i Professional.

Wersja Introduction to solidna dawka wiedzy doskonała dla osób, które stawiają na własną ścieżkę zawodową, mają obrane indywidualne cele i cenią sobie dostęp do sprawdzonej wiedzy. Introduction to alternatywa dla chaotycznych i niesprawdzonych źródeł, to bardzo dobrze zaplanowany materiał gotowy do przyswojenia.

Wersja Fundamental dedykowana jest osobom, które pragną poszerzać swoje kompetencje z danej dziedziny, ale niekoniecznie zdeterminowane są na szybką zmianę zawodu. Może ona również stanowić doskonały początek rozpoczęcia nauki, bez konieczności inwestowania wyższej kwoty zaraz na początku. Istnieje bowiem możliwość rozszerzenia tej wersji i uzyskania dostępu do atutów zarezerwowanych dla wersji Professional.

Wersja Professional dedykowana jest osobom które pragną dokonać szybkiej transformacji zawodowej, mieć szerokie wsparcie w przygotowaniu CV, profilu LinkedIn, a także portfolio. Ponadto, tylko wersja Professional, umożliwia rozszerzenie o opcję Projekt praca gwarantowana lub zwrot pieniędzy.

Więcej o wersjach przeczytasz: www.digitalmasterinstitute.com/porownanie-wersji-kierunkow

2. Kodilla

kodilla.com/pl/bootcamp/java?type=jdp

Benefity:

Kurs Java Developer w Kodilla to program szkoleniowy, który umożliwia uczestnikom poznanie głębokiej wiedzy na temat języka programowania Java oraz rozwinięcie umiejętności w praktycznych zastosowaniach. Uczestnicy podczas kursu tworzą aplikacje serwerowe z obsługą baz danych, pracując w zespołach programistycznych. Dzięki dedykowanemu panelowi edukacyjnemu oraz wsparciu mentora, uczestnicy mają dostęp do treści edukacyjnych oraz zadań praktycznych, które umożliwiają skuteczne przyswojenie materiału.

W ofercie znajdują się trzy pakiety: 

Pakiet Podstawowy: Java Developer Oferuje on fundamenty w języku Java, oraz wsparcie dedykowanego mentora, wejście do społeczności kodilli oraz certyfikat ukończenia kursu. 

Pakiet Java Developer Plus pakiet oferuje wszystkie elementy pakietu podstawowego oraz projekty do portfolio wraz z podstawowym pakietem HR, który obejmuje podstawowe elementy wsparcia w karierze, jak pomoc przy tworzeniu CV, czy portfolio.

Trzeci pakiet to Pakiet Java Developer Plus z Gwarancją Pracy oferuje on wszystkie elementy powyższych pakietów oraz gwarancję pracy, w której skład wchodzi Wsparcie w poszukiwaniu pracy: pomoc przy Tod tworzeniu CV i profilu na LI, dostęp do dedykowanego kanału na czacie, egzamin połówkowy i końcowy, próbne rozmowy rekrutacyjne ze szczegółowym feedbackiem, kontrola postępów w kursie, wsparcie w  poszukiwaniu pracy do 6 mies. po zakończeniu szkolenia, wysyłanie konkretnych oferty od Doradcy HR, konsultacje dot. aktywnych i procesów rekrutacyjnych, gwarancja zwrotu w razie nieznalezienia pracy.

3. Coderslab

coderslab.pl/pl/javascript-developer-react

Kurs Java Developer w CodersLab to program szkoleniowy, który skupia się na rozwijaniu umiejętności programowania w języku Java oraz przygotowaniu uczestników do kariery zawodowej jako programistów. CodersLab oferuje różne opcje nauki, umożliwiając uczestnikom wybór między kursami stacjonarnymi a zdalnymi, dostosowanymi do ich preferencji. Na kursie dowiesz się, jak działa język Java, nauczysz się programować obiektowo i zaczniesz tworzyć logikę działania stron, aplikacji czy rozbudowanych systemów bankowych. 

W zależności od wybranego pakietu otrzymujesz dedykowane benefity: 

Pakiet Podstawowy: zawiera prework, kurs I stopnia oraz projekty warsztatowe i końcowy. 

Pakiet Profesjonalny: obejmuje prework, kurs I stopnia, projekty warsztatowe, końcowy, Scrum Lab i Portfolio Lab. 

Pakiet Premium: zawiera prework, kurs I stopnia, prework zaawansowany, kurs II stopnia, projekty warsztatowe, końcowy, Scrum Lab, Portfolio Lab i projekty Full Stack. Pakiet Pewna Praca: obejmuje wszystkie elementy poprzednich pakietów oraz kurs Scrum Developer Certified (SDCTM), wsparcie HR w IT. W pakiecie regularnie otrzymujesz rekomendacje ofert pracy i zyskasz pierwszeństwo w poleceniach do firm partnerskich.

4. Software Development Academy

sdacademy.pl/kursy/java

Software Development Academy to platforma, dedykowana osobom, które chcą rozpocząć pracę w branży IT, ale brakuje im odpowiednich umiejętności. Kurs Java Developer w Software Development Academy to solidne podstawy, praktyka i furtka do świata IT.  Zajęcia odbywają się na żywo w grupie, pod okiem trenera. Zajęcia w SDA Academy to autorska metodyka SDA in IT. Opiera się na 4 filarach: teoria równa praktyce, praca zespołowa, wsparcie w pracy indywidualnej, monitorowanie postępów w nauce.

W zależności od wybranego pakietu: Wiedza, Kariera w IT, Gwarancja Pracy otrzymujesz pakiet benefitów. 

Pakiet Wiedza, to solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w branży technologicznej. Pakiet obejmuje podręcznik, sesje na żywo i szkolenie wideo. 

Pakiet kariera w IT, kurs wzbogacony jest o pomoc Doradcy Kariery, gdzie otrzymasz wskazówki jak przygotować CV i zbudować sieć kontaktów na Linkedin. W pakiecie otrzymasz także IT Interview, dzięki któremu przygotujesz się do rozmowy rekrutacyjnej i poznasz podstawy Scrum.Pakiet Gwarancja Pracy, zawiera elementy niezbędne, aby rozpocząć karierę w branży IT. Pakiet oferuje wiele ciekawych aktywności. Oprócz niezbędnych materiałów szkoleniowych, które są dostępne w innych pakietach, kursant otrzymuje indywidualne doradztwo kariery, który wspiera od początku trwania kursu, aż do 3 miesięcy po zakończeniu. W tym pakiecie otrzymasz pakiet zadań rozwojowych, oferty pracy na którą powinieneś aplikować, przejdziesz także próbna rozmowę kwalifikacyjną i lepiej przygotujesz się na start w IT. Co więcej otrzymasz półgodzinne konsultacje z zakresu języka angielskiego, które jeszcze lepiej pozwolą na przygotowanie do procesu rekrutacyjnego.

5. Infoshare Academy

infoshareacademy.com/kurs/bootcamp-java/

Bootcamp Java to intensywny program nauki trwający od 440 do 456 godzin, w zależności od wybranego pakietu: Kompetencje, IT Nawigator, Mentoring. Kurs to cykl zajęć w grupie. Spotkania realizowane są na żywo w formie zdalnej. Zajęcia prowadzą trenerzy, którzy są praktykami i na co dzień pracują jako programiści. W zakres tych godzin wliczają się różnorodne elementy, takie jak materiały szkoleniowe, wirtualna klasa z komunikacją na Slacku, przygotowanie wstępne, interaktywne warsztaty z trenerem, indywidualna praca w domu oraz wsparcie HR. 

Głównym celem tego kursu jest przygotowanie do roli Junior Java Developera. Zajęcia mają charakter warsztatowy i skupiają się na praktyce. Warsztaty prowadzone są przez różnych trenerów w zależności od zajęć. Każde zajęcia prowadzi specjalista ze swojej dziedziny. Po ukończeniu tego kursu, absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy jako Junior Java Developer. Posiądą nie tylko techniczne umiejętności, ale także zdolność do efektywnej pracy w zespole i rozwiązywania realnych problemów programistycznych. 

Pakiet Kompetencje: w pakiecie otrzymujesz szkolenie na żywo, wsparcie trenera, wiele materiałów i podstawy pracy w Scrum.

Pakiet IT Nawigator: pakiet zawiera wszystkie elementy pakietu pierwszego oraz dostęp do materiałów HR. 
Pakiet Mentoring +: w najbardziej rozszerzonym pakiecie otrzymujesz wszystkie elementy dwóch pierwszych pakietów oraz Indywidualne wsparcie ekspertów tj. próbne rozmowy rekrutacyjne, spotkania z doradcą kariery i 4h mentoringu z trenerem.

Każda ze szkół oferuje pakiety dostosowane do indywidualnych potrzeb, gorąco zachęcamy do przyjrzenia się pakietom oraz sprawdzenia, który najbardziej będzie pasował indywidualnym preferencjom. Sprawdź nasz drugi artykuł dotyczący porównania możliwości nauki, w nim znajdziesz bardziej szczegółowe dane dotyczące przydzielonych benefitów, czy samego sposobu nauki!