Stworzono unikalne warunki, sprzyjające wysokojakościowej edukacji, co było możliwe dzięki metodycznej analizie sposobów konsumpcji treści przez dzisiejsze społeczeństwo. Zdobywanie wiedzy w Instytucie opiera się na 4 przenikających się filarach: wykładzie, interakcji, praktyce i mentoringowi, przy czym obszar wykładu i interakcji realizowany jest w najbardziej dogodnym i komfortowym momencie dla studenta, co pozwala efektywnie pozyskiwać wiedzę.
to zapoznawanie się z atrakcyjnie przygotowanym materiałem, głównie w formie krótkich form wideo, ale połączonych z opracowaniami tekstowymi.
oznacza krótkie quizy cząstkowe oraz testy podsumowujące, które pozwalają sprawdzić znajomość i jakość przyswajanej wiedzy, to także element dydaktyczny.
umiejętność praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy może nastąpić tylko poprzez dobrze zaprojektowane ćwiczenia, te zaś muszą zawsze podlegać weryfikacji.
czyli współpraca z doświadczonymi mentorami i wieloletnimi ekspertami w swoich dziedzinach, którzy prowadzą konsultacje indywidualne, a także zajęcia na żywo online.
Odnosząc powyższe założenia do istniejących metod pracy w zespołach IT, Instytut podjął wyzwanie adaptacji metodyki dydaktycznej do scrumowych sposobów pracy. Tak powstała edukacyjna wersja metodyki, nazwana eduSCRUM.
Instytut łączy to, co najlepsze w środowisku akademickim z pragmatycznym programem nauczania. Absolwenci każdego kierunku mogą bezpłatnie rozwijać się, dołączając do projektów naukowo-badawczych realizowanych, w powołanym przez Instytut, People Experience Hub.
Dzięki platformie Experiential Blended Learningowej sposób nauki dopasowany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości czasowych studenta, a to wpływa pozytywnie na tempo nauki. Każda część nowego materiału znajduje zastosowanie w praktyce pod okiem mentora, dzięki czemu studenci zdobywają pełne zrozumienie każdego zagadnienia. Instytut jako jedyny oferuje naukę w autorskiej metodyce eduSCRUM, to przygotowuje studentów do efektywnej pracy w organizacjach wytwarzających oprogramowanie.
Pełne doświadczenie Real Work Experience jest możliwe dzięki jednolitej podstawie programowej dla wszystkich departamentów. Oznacza to, że Instytut, jako pierwszy i jedyny, oferuje kierunki edukacji, które symulują środowisko organizacji wytwarzającej oprogramowanie i aplikacje.
Metodyki i narzędzia dydaktyczne wprowadzone przez Instytut zostały opracowane na podstawie 6 lat badań. Źródłem obserwacji i analiz jest AkademiaUXUI, której rozwój pozwolił na dogłębną analizę potrzeb studentów oraz rynku pracodawców, dlatego można mówić o Data Driven Education.
Oznacza to, że Instytut jako pierwszy oferuje kierunki edukacji, które symulują środowisko organizacji wytwarzającej aplikacje i oprogramowanie.
Nauka na każdym kierunku odbywa się początkowo niezależnie, jednak w miarę wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności zadania stają się coraz bardziej złożone i wymagające.
Aby wszyscy studenci mogli doświadczyć w praktyce metodyki SCRUM w zakresie Planning and Estimation, uczestniczyć będą w zbiorowym Hackathonie Online(1) Agile Team, przeznaczonym dla wszystkich departamentów.
Kluczborska 33/51,
31-271 Kraków
NIP: 9451809240
REGON: 351464414
Digital Mater Institute Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych, pod numerem: 00151
© 2024 Digital Master Institute. Wszelkie prawa zastrzeżone.