Development
Department
Michał Bek
Senior QA Automation Engineer

Współtwórca i mentor kierunku

Quality Assurance Manual Engineer
with Automative & ISTQB Foundation
Z QA ma do czynienia od ponad 8 lat. Pracował w firmach produktowych, start-up, korporacjach. Zaczynał przygodę z testowaniem testując systemy SCADA dla sieci elektroenergetycznych. Później zaczął testować aplikacje mobilne oraz webowe. Pierwszym warsztatem, który przeprowadził dotyczył podstaw automatyzacji w Pythonie z wykorzystaniem Selenium. Współtworzył testy automatyczne w Javie i JavaScripcie. Był odpowiedzialny za tworzenie frameworków testowych od podstaw (API, E2E), wdrażanie procesów QA w zespołach projektowych oraz przeprowadzanie warsztatów związanych z automatyzacją.

Obecnie jest odpowiedzialny za automatyzacje testów dla korporacji z branży medycznej, dzielenie się wiedzą na temat automatyzacji z mniej doświadczonymi członkami zespołu oraz utrzymanie frameworka testowego. Lubi zadania, które wydają się niemożliwe do wykonania, by ciągle sprawdzać czy uda mu się przekroczyć granicę. Z wykształcenia fizyk, prawie doktor z transportu elektronowego w nanostrukturach. Prywatnie tata, mąż i człowiek, który “Nie po to szedłem do IT, żeby teraz rozmawiać z ludźmi”.

Development Department

QA Manual Engineer

with Automative & ISTQB Foundation

Kierunek dedykowany osobom, które chcą mieć wpływ na jakościowe produkty cyfrowe. Jako tester oprogramowania – dowiesz się, jak testować oprogramowanie, aby znajdować błędy, zanim znajdzie je klient. Poznasz najlepsze praktyki, które sprawdzają się w przypadku każdego rodzaju testów. Nauczysz się niezbędnych narzędzi i nomenklatury istotnych do zrozumienia świata testowania. Poznasz zasady testowania, które sprawdzają się w przypadku każdego rodzaju testów.