Design
Department
Karolina Renkiewicz
Data Analyst & Scientist

Współtwórca i mentor kierunku

User Experience Researcher
with Data Analysis & Cognitive Science Foundation
Od lat koncentruję się na pracy badawczej, analizie danych statystycznych i programowaniu. Posiadam doświadczenie w tworzeniu narracji, pracy kreatywnej, game designie i organizowaniu wydarzeń związanych z pracą w branży gier. Ponadto, pełniłam rolę współzałożyciela koła Naukowego Studiów nad Larpami oraz byłam członkinią jednej z sekcji Koła Kognitywistycznego.

Posiadam doświadczenie w pracy na dużych zbiorach danych za pomocą zróżnicowanych narzędzi – od pakietu Office poprzez wysokopoziomowe języki programowania (z uwzględnieniem bibliotek stworzonych dla obszaru data science). Już na studiach rozpoczęłam rozwijanie swojej pasji związanej z analizą danych statystycznych, wykorzystując przy tym  nabytą wiedzę do analiz wchodzących w skład mojej pracy dyplomowej z Kognitywistyki. Jestem osobą, która szybko nabywa nowe umiejętności; nie boję się wyzwań i chętnie podejmuję rzuconą rękawicę. Aktualnie, w mniejszym stopniu wykorzystuję swoje umiejętności programistyczne w obszarze zawodowym, aczkolwiek nadal aktywnie korzystam z obsługi narzędzi wykorzystywanych do analizowania i wnioskowania na temat danych. W przyszłości pragnę rozwijać się głównie w kierunku data analysis ze szczególnym uwzględnieniem elementów uczenia maszynowego. 

Design Department

User Experience Researcher

with Data Analysis & Cognitive Science Foundation

Kierunek User Experience Researcher dedykowany jest osobom, które lubią prowadzić badania, pracować metodycznie i zawsze dążą do odpowiedzi na zadane pytania. Osoby, które sprawdzą się w roli UX Researchera fascynują się człowiekiem, jego zachowaniami, emocjami, umysłem i zmysłami. Głównymi zadaniami w tej roli jest gromadzenie informacji. Prowadzenie wywiadów i ankiet to codzienna praca UX Researchera. Szalenie istotną cechą, jaką musi charakteryzować się osoba pracująca na takim stanowisku, jest umiejętność analizy danych.