Design
Department
Karolina Kubisiowska
UX Designer

Współtwórca i mentor kierunku

User Experience Researcher
with Data Analysis & Cognitive Science Foundation
Przez prawie 17 lat uczyłam się analizowania i interpretowania emocji ludzi. Jako muzyk. Przez kolejne dwa lata wędrowałam labiryntem ścieżek użytkownika. Jako IT Help Desk. Następne półtora roku poświęciłam na analizę danych i prowadzenie warsztatów z różnymi zespołami. Dzięki roli UX Designera udało mi się połączyć wszystkie kropki moich dotychczasowych doświadczeń.

Swoją przygodę z IT rozpoczęłam sześć lat temu. Wtedy poznałam HTML, CSS, JavaScript, jak również udało mi się rozgryźć WordPressa. Podczas kursu Full Stack UXUI Designer, odkryłam swoje miejsce w świecie IT. Jako designer pracuję na codzień z deweloperami, stakeholderami i użytkownikami. Odpowiadam nie tylko za prototypy, lecz również fazę researchu i testowania. Moim ulubionym wycinkiem procesu projektowania jest testowanie pomysłów z użytkownikami. Wtedy widzę, że to co robię, ma realny wpływ na jakość życia i pracy ludzi.

Design Department

User Experience Researcher

with Data Analysis & Cognitive Science Foundation

Kierunek User Experience Researcher dedykowany jest osobom, które lubią prowadzić badania, pracować metodycznie i zawsze dążą do odpowiedzi na zadane pytania. Osoby, które sprawdzą się w roli UX Researchera fascynują się człowiekiem, jego zachowaniami, emocjami, umysłem i zmysłami. Głównymi zadaniami w tej roli jest gromadzenie informacji. Prowadzenie wywiadów i ankiet to codzienna praca UX Researchera. Szalenie istotną cechą, jaką musi charakteryzować się osoba pracująca na takim stanowisku, jest umiejętność analizy danych.