Jak się zmienia i jak się będzie zmieniać rynek e-commerce? Rozmowa z Jakubem Rakiem z Empiku.

W tym odcinku mamy dla Was niemal Snyders Cut, czyli przeszło 150 minut rozmowy z Jakubem Rakiem, który w Empiku odpowiada za rozwój aplikacji mobilnej. Kuba przygotował się do naszej rozmowy nader skrupulatnie, więc oczekujcie sporo mięsa i informacji z obszaru e-commerce. Rozmawialiśmy od ogółu do szczegółu. Znajdziecie więc w najnowszym odcinku wątki dotyczące otoczenia rynkowego. Co więcej, rozmawiamy o trendach biznesowych, czyli o tym, jaka jest przyszłość tych usług i produktów cyfrowych, które opierają się o zakupy w internecie. Sporo mówimy o zakupach mobilnych, bo to już kolejny rok z rzędu określany mianem MOBILE. Mówimy także o demografii sposobów płatności i dostawy oraz o tym, gdzie w tym obszarze są wyzwania i jak zmieniają się przyzwyczajenia zakupowe użytkowników.

Zapraszamy!

Witajcie w drugim sezonie Digital Since Podcast. Dzisiaj razem z Kubą Burkiem i Kubą Rakiem porozmawiamy o e-commerce.

Kuba Jakub, mamy taką tradycję że mówimy o newsach, o tym, co się wydarzyło na świecie na bieżąco […]. Mówimy też o fuckapach zawodowych […]. Zacznijmy od newsów.

Kuba […] tak się składa, że mam ciekawy news, bo będziemy mówić o e-commerce, i niedawno zdarzyła się wiekopomna chwila, kiedy ten oczekiwany moment wejścia Amazona stał się faktem, bo już sam Amazon to ogłosił. Więc w sumie to jest ciekawy news dla całej branży e-commerce […]. Drugą ciekawostką jest to, że dwa czy trzy dni po ogłoszeniu wejścia Amazon do Polski SEO, Jeff Bezos, ustąpił z tej funkcji […].

Tomasz […] Dzisiaj rozmawiamy o e-commerce, o przyszłości e-commerce’ów, Kuba, z racji wykonywanych obowiązków, […] dowiedział się ciekawych rzeczy, przeprowadził ciekawe analizy i będziemy mówić o przyszłości, o tym jak e-commerce’y będą konsumowane przez użytkowników, czego użytkownicy będą oczekiwać, czego będzie oczekiwał biznes, w którym kierunku zmierza e-commerce’owa technologia.

Kuba […] to będą takie trendy, które będą zyskiwały na znaczeniu przez najbliższe lata, natomiast ciężko powiedzieć przez ile […]. Czasy po-covidowe są tak zmienne, że konia z rzędem temu, kto będzie umiał powiedzieć, co będzie za najbliższy kwartał.

Kuba Zacznijmy od ogółu do szczegółu, zatem od otoczenia rynkowego. To jeśli chodzi w ogóle o takie trendy, to pamiętam jak robiłem tę analizę […]. Wejście alibaby w polskiej wersji do Polski […]. Zobaczymy, jak tutaj sobie poradzą, czy będą mieli takie zakusy, żeby wejść w polskiej wersji już na 100%, w dedykowanych usługach sprzedażowych […]. Pakiet VAT e-commerce to ciekawe zagadnienie, polecam sobie więcej poczytać na ten temat, i ciekawe, jak sklepy będą się do tego dostosowywać, 1 lipca dowiemy się […]. Ze względu na pandemię, którą mamy za pasem, wydaje mi się, że rozwiną się bardziej takie usługi, które są bardziej potrzebne niż zazwyczaj, a miały dotychczas taki trochę duży próg wejścia