Canva

Cena: darmowy lub od 449,99 zł/rok
www.canva.com

Canva to w wersji podstawowej darmowy i prosty w obsłudze program (a właściwie w pełni funkcjonalne oprogramowanie) do projektowania graficznego, zawierające narzędzia takie, jak palety kolorów, selektor kombinacji czcionek, narzędzie do tworzenia kolaży zdjęć i nie tylko. Idealna do wprowadzania szybkich zmian, jak przycinanie i zmiana rozmiaru obrazów lub dodawanie filtrów, tekstu czy efektów. A wszystko to w przeglądarce lub za pomocą aplikacji mobilnej. W pełni darmowa, bez znaków wodnych na utworzonych plikach. Daleko jej jeszcze do Photoshopa, ale dla osób dopiero zaczynających przygodę z grafiką, tworzących proste dzieła lub chcących to zrobić szybko idealnie się sprawdzi! Na plus: Canva eksportuje pliki w szerokiej gamie rozszerzeń i wysokiej jakości, co przy darmowych programach wcale nie jest takie oczywiste.

Minusy? Ograniczona liczba darmowych elementów, które możemy wkomponować w grafikę. Najnowsze funkcje – prezentacje online i opcje strony internetowej – nie są jeszcze dopracowane i praca z nimi może być chwilami irytująca. Planer treści to świetny dodatek, ale, niestety, można go połączyć tylko z jednym loginem e-mail na Facebooku, co w przypadku zarządzania wieloma stronami się nie sprawdzi.

Dla osób chcących więcej Canva ma też swoją profesjonalną wersję premium, Canva Pro, która pozwala na planowanie publikacji w social mediach czy korzystanie z szablonów zespołów, a także zarządzanie marką; jest też wersja Enterprise dla minimum 20 użytkowników.